poniedziałek, 23 listopada 2015

STYL MINIMALISTYCZNY

 Zauważyłam,że ostatnimi czasy minimalizm opanował cały świat.. Starannie dobrane ubranie,zdjęcia 20 razy przemyślane a każda rzecz nie przez przypadek znalazła się akurat w tym miejscu. Czym jest minimalizm? Zauważyłam,że bogactwo, elegancję, odbieramy właśnie minimalistycznie. Jasne kolory,wszystko idealnie dobrane,nie istnieje przypadek. Nie ma w nim grama błędu,jest zaprzeczeniem człowieka.

Dlaczego więc opanował świat a w tym większość stron internetowych i portali? 
Bezczelnie wdarł się do naszego życia. To ogromna zmiana w ludzkości, gdyż od wieków stawiano na pychę, bogactwo. Czym więcej dodatków tym człowiek wydawał się być dostojniejszy, bogatszy. Nieważne,że nie zawsze zgrywało się to ze sobą, ważne ,że było tego na pęczki. I tak właśnie obnosili się królowie przez wieki.
Cel minimalizmu? Prosto a jednak elegancko,mała ilość rzeczy,lecz dobrej jakości.
 (weheartit.com)

  (weheartit.com)


                                                                          (weheartit.com)


Uważam,że minimalizm opanował świat właśnie przez to,że człowiek nie od dziś próbuje ukryć swoje wady, a pokazywać jedynie dobre strony. Styl minimalistyczny wypiera się jakiegokolwiek błędu, jest lekki,jasny i przesadnie wyidealizowany. 
Myślę,że gdyby mój cały dom,był właśnie taki to czułabym się nieswojo i stwierdziłabym ,że chyba pokochałam drobne wady..
Na zdjęciach czy też z umiarem wygląda to bardzo luksusowo,aczkolwiek jeśli zawładnąłby całym domem,sprawiałby wrażenie zimnego a nie ciepłego, bezpiecznego do ,którego chce się wracać..
Wszystko jest dla ludzi,poprostu kierujmy się rozsądkiem.


 (weheartit.com)


  (weheartit.com)CZY MODA NA MINIMALIZM MOŻE BYĆ ZAGROŻENIEM?

Ostatnimi czasy wzrosła ,,moda'' na operacje plastyczne. Kobiety i dość młode dziewczyny,wyznają,żę chcą lepiej wyglądać na selfie,gdy lekarz pyta je o powód poprawy wyglądu. 
Ponoć nie tak wcale rzadko,przychodzą ze zdjęciem osoby,do której chcą się upodobnić. 
Uważam,że minimalizm gdzieś tam w środku bierze w tym udział i przyczynia się do tego aby wszystko było wyidealizowane,dopasowane. 
Tak jak wcześniej wspomniałam,nie ma w nim miejsca na niedoskonałość. Dlatego tak bardzo ważne jest to aby nie zatracić równowagi ani nie zgubić samego siebie w ciągłym biegu o doskonałość...


  (weheartit.com)


 (weheartit.com)

7 komentarzy :

 1. Cudowny :) Zawsze chciałam mieć pokój właśnie w takim stylu :)

  miss-and-jess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię styl minimalistyczny, więc nie mogę się z Tobą całkowicie zgodzić, wszystkiego trzeba "próbować" (nie wiem jak to ująć), ale z umiarem i myśleć racjonalnie, ten fakt apropo kobiet, które robią operacje plastyczne, aby lepiej wychodzić na selfie mnie trochę rozśmieszył. Nie wiedziałam, że głupota ludzka tak daleko zaszła :/
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam sama w poście ze lubie ten styl i że wszystko z umiarem :)
   a co do tych operacji to Ci powiem ze na początku nie moglam uwierzyć do poki nie szukałam na googlach. Mało tego, niektóre nos itd miały fajny tylko na selfie wychodził tylko źle ( to niech się nauczą robić zdj :D )

   Usuń
 3. Ja planuję urządzić pokój w tym stylu :D

  xx // mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam go, mój nowy pokój będzie bardzo minimalistyczny ;)
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super styl. Bardzo inspirujace :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka